Poređenje automobila
Uporedite bilo koja dva automobila uz mišljenje našeg Virtuelnog Savetnika™
Marketing
Dimenzije i siluete
Motor
Performanse (ručni menjač)
Performanse (automatski menjač)
Troškovi
Mišljenje Virtuelnog Savetnika™
Ovde razmatramo dva relativno slična automobila, mada ne možemo poreći neke od očiglednih razlika. Za početak, ne pripadaju čak ni istom segmentu, jer Opel predstavlja veliki porodični automobil dok se sa druge strane Renault vodi kao luksuzni automobil. Oba motora potpisuje Isuzu. Ispod haube prvog se nalazi 6-cilindrični agregat sa 24 ventila i 184ks , dok je drugi 6-cilindrični agregat sa 24 ventila i 177ks .
BezbednostOba automobila su bila podvrgnuta Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) testiranju, pri čemu Renault za nijansu prednjači. Imajući to na umu, hajde da uzmemo u obzir i neke druge aspekte koji utiču na bezbednost. Ovde drugo vozilo predstavlja luksuzni automobil što mu pruža marginalnu prednost u odnosu na veliki porodični automobil konkurenta, tako nam makar govore statistike. Povrh toga, kada je u pitanju težina vozila čiji uticaj nije zanemarljiv, francuski automobil nudi marginalnu razliku od 3% više metala.
PouzdanostNe volim da generalizujem stvari kada je pouzdanost u pitanju, mada izgleda da Renault ipak ima blagu prednost, makar na nivou svih modela ukupno. To kažu neke objektivne statistike, dok posetioci našeg portala pouzdanost marke Opel vrednuju prosečnom ocenom 4.4, a modele marke Renault u proseku sa 4.3 od 5. Nezavisna istraživanja su takođe pokazala da je model Signum prosečan što se pouzdanosti tiče, pri čemu je model Vel Satis isto tu negde.Ne možemo propustiti da spomenemo da vozači čije automobile pokreće identični motor kao i nemački automobil u proseku smatraju da on zaslužuje ocenu 5.0, dok je onaj ispod haube konkurenta ostvario ocenu 4.0 od 5.
Performanse & EkonomičnostOpel je za nijansu agilniji automobil i dostiže 100km/h za 0.3 sekundi manje od svog konkurenta. Pritom ubrzava sve do 224 kilometara na čas, 13km/h više nego što to čini konkurentski automobil. Kada pričamo o štedljivosti stvari deluju prilično slično za oba vozila, trošeći u proseku 7.2 litara goriva na 100 kilometara (40 milja po galonu), u kombinovanom režimu vožnje.
Zaključak
Opel deluje nešto malo pouzdanije, mada je razlika marginalna. Ipak, najvažnija stvar prilikom izbora automobila bi trebalo da bude bezbednost, kako aktivna tako i pasivna. Po mom mišljenju, kada se sve uzme u obzir, francuski automobil ostavlja protivnika daleko iza sebe po pitanju bezbednosti, čime se nameće kao jedini izbor čak i bez razmatranja drugih aspekata ovog duela. Nadalje, ipak, dolazi do zaokreta, jer Opel ostavlja konkurenta u oblaku prašine, nametnuvši se na taj način svakom entuzijasti. Da stvari budu još bolje, pritom čak troši i manje goriva! Za koji god automobil od ova dva da se odlučite nećete pogrešiti, ali bih ja svakako preporučio da to bude Opel. Bez obzira na to, ne treba zaboraviti da svako ima svoje potrebe i želje, zato pre svega uzmite u obzir ono što smatrate da upravo Vama najviše odgovara. A ja sam tu da pomognem koliko mogu. Takođe, imate priliku da za samo dva minuta saznate koji bi to automobil, kada se sve uzme u obzir, za Vas odabrao Virtuelni savetnik™, u moru sličnih, a opet toliko različitih vozila.
Povezani članci
Nekada davno, u jednom dalekom kraljevstvu na samom severu Starog kontinenta, postojala je krajnje neobična automobilska kompanija. Stari ljudi se prisećaju da je u početku proizvodila vojne i putničke avione, a tek kasnije proširila delatnost i na putnička vozila...
Proizvođači automobila se najčešće drže isprobanih i dokazanih recepata kada su u pitanju segmenti i modeli koje nude na tržištu. Provereno jednako profit, a to je, kao i u svakoj industriji, vodeći motiv. Opel Signum, mnogima od vas poznatiji kao Opel Vectra kojoj se nešto desilo pozadi...